برنامه کارآفرینی انتاریو

طرح سرمایه گذاری در کانادا و برنامه کارآفرینی انتاریو (OINP Entrepreneur Stream) برای جذب افرادی است که به دنبال پیاده سازی یک ابتکار تجاری نو هستند یا تمایل دارند یکی از کسب و کارهای موجود در انتاریو را خریداری و اقدام به کار آفرینی در کانادا نمایند.

متقاضیان واجد شرایط برنامه انتاریو بر اساس توافقنامه ی عملکرد، کسب و کار خود را در انتاریو تاسیس و مجوز کار موقت دریافت خواهند نمود. اگر توافقنامه ی سرمایه گذاری و ایجاد شغل در توافقنامه ی عملکرد ذکر شود و ضمیمه ی آن باشد، کارآفرین فرصت دارد تا از طریق برنامه استانی انتاریو OINP ، برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست نمایند.

مجموعه مهاجرتی کاناداپاس با مدیریت آقای مهیار جلاج پور، وکیل مهاجرتی کانادا از شما دعوت میکند فرم ارزیابی رایگان را به دقت تکمیل کرده، سوابق و افتخارات خود را نیز ذکر بفرمایید.

فرم ارزیابی رایگان

در صورت تمایل می توانید از طریق فرم زیر شماره خود را ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند


  مهاجرت کارآفرینی استان انتاریو

  این برنامه به کارآفرین ها و صاحبان مشاغل موفق خارج از کانادا جهت شروع یا خرید یک بیزینس جدید در استان انتاریو ویزا ارائه می دهد.
  این برنامه به متقاضی و شرکای تجاری(یک نفر) این اجازه را می دهد که بعد از انتخاب توسط استان انتاریو بتوانند برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. بیزینسی که قصد راه اندازی در استان انتاریو(تورنتو یا خارج از آن) را دارید باید برای اقتصاد استان یا منطقه محل شروع بیزینس مفید باشد.

  اگر شما سابقه ی مدیریت و یا راه اندازی کسب و کاری را در ایران دارید و فکر میکنید از لحاظ مالی توانایی تامین کردن سرمایه ی اولیه جهت راه اندازی کسب و کارتان در کانادا را دارا هستید، این روش برای شما بسیار مناسب است. دولت کانادا به دنبال کارآفرینانی است که بتوانند ایده های خود را در کانادا راه اندازی کنند.

  متذکر شدن این نکته ضروری است که برای شما امکان سرمایه گذاری شخصی وجود ندارد. البته این مسئله در مواردی که سازمان های معرفی شده از شما بخواهند در سرمایه گذاری شرکت کنید، متفاوت خواهد بود.

  شرایط متقاضی برنامه کارآفرینی استان انتاریو کانادا

  در آگوست 2016، برنامه استانی انتاریو OINP برای تسهیل ثبت نام در “سیستم ابراز علاقمندی” EOI، یک فرآیند درخواست آنلاین راه اندازی نمود که هم کارآفرین راحت تر اپلای نماید و هم موجب بهبود زمان رسیدگی به درخواست متقاضیان شود. لازم به ذکر است بر اساس سیستم EOI، شرکت کنندگان واجد شرایط قبل از ارائه یک درخواست کامل باید حتما دعوت به اپلای شوند. لذا بر اساس سیستم EOI لازم است متقاضی حداقل شرایط ذیل را دارا باشد:

  • برخورداری از حداقل 24 ماه سابقه ی کار به عنوان مالک یا مدیر ارشد، طی 60 ماه گذشته؛
  • دارای یک حداقل دارایی خالص باشد که با توجه به موقعیت مکانی کسب و کار متغیر است:
  نامه منطقه یا حوزه مربوطه حداقل دارایی خالص مورد نیاز
  منطقه تورنتوی بزرگ  GTA  800000 دلار
  مناطق خارج از  تورنتوی بزرگ GTA 400000 دلار
  حوزه ی ارتباطات دیجیتال ICT 400000 دلار

   

  • دارای یک حداقل سرمایه گذاری شخصی باشد که با توجه به موقعیت مکانی کسب و کار پیشنهادی متغیر است:
  نامه منطقه یا حوزه مربوطه حداقل سرمایه گذاری شخصی مورد نیاز
  منطقه تورنتوی بزرگ  GTA 600000 دلار
  مناطق خارج از تورنتوی بزرگ GTA 200000 دلار
  حوزه ی ارتباطات دیجیتال ICT 200000 دلار
  • مالکیت حداقل یک سوم سهام کسب و کار را داشته باشد؛
  • حداقل دو شغل دائم تمام وقت برای شهروندان و ساکنان دائم کانادا در منطقه تورنتوی بزرگ ایجاد کند؛
  • حداقل یک شغل دائم در خارج از منطقه تورنتوی بزرگ ایجاد کنند؛
  • در صورت خریداری یکی از کسب و کارهای موجود، طی 12 ماه قبل از ارائه EOI، لازم است حداقل یک سفر اکتشافی مرتبط به کسب و کار به انتاریو را تجربه کرده باشد.
  • در صورتی خریداری یکی از کسب و کارهای موجود، لازم است دو شغل دائم تمام وقت علاوه بر کارکنان فعلی ایجاد نماید.
  • حداقل شرایط لازم برای کسب و کار طرح کارآفرینی OINP
  کسب سود از طریق فروش کالا یا خدمات
  منبع درآمد اصلی باید از درآمد کسب شده و غیرمنفعل باشد
  مطابقت با الزامات قانونی کانادا و کلیه ی قوانین صنعت و اخذ مجوز که برای مشروع بودن فعالیت های کسب و کار لازم است
  مطابقت با تمامی قوانین بازار کار انتاریو از جمله استانداردهای اشتغال، سلامت، امنیت و قوانین روابط کار
  به عنوان یک کسب و کار دائمی در انتاریو تلقی شود
  سرمایه گذاران شخص ثالث، باید یکی از بانک های برنامه I یا برنامه II یا یک سرمایه گذار نهادی باشند

  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استان ها، به صفحه ی مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی مراجعه کنید.

  پرسش‌های رایج  برنامه کارآفرینی استان انتاریو کانادا

  در ادامه برخی از سوالات متداول موکلان بیان شده است:

  متقاضیان موفق بر اساس توافقنامه ی عملکرد برای تاسیس یک کسب و کار در انتاریو، موفق به اخذ مجوز کار موقت خواهند شد. اگر توافقنامه ی سرمایه گذاری و ایجاد شغل در توافقنامه ی عملکرد ذکر شود و ضمیمه ی آن باشد، کارآفرینان فرصت دارند تا از طریق OINP، برای اخذ وضعیت اقامت دائم کانادا اپلای نمایند. طرح کارآفرینی OINP بر اساس سیستم (ابراز علاقمندی EOI) عمل می کند که در آن شرکت کنندگان واجد شرایط قبل از ارائه یک درخواست کامل باید حتما دعوت به اپلای شوند.

  متقاضیان بر اساس بالاترین سطح تحصیلات خود می توانند امتیاز دریافت کنند. در این سیستم امتیازدهی، حداقلی در نظر گرفته نشده و بالاترین نمره قابل حصول 10 امتیاز می باشد.

  اگر متقاضی تحصیلات بالاتر از مقطع دیپلم و حداقل به مدت دو سال داشته باشد، باید مدرک تحصیلی خود را برای ارزیابی به یکی از سازمان های مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا ارسال نماید و گزارش آن را ارائه نماید.

  در برنامه ی کارآفرینی لازم نیست در زمان ارائه ی EOI، توانایی در زبان انگلیسی یا فرانسه نشان داده شود اما در زمان انتخاب شدن توسط OINP، داشتن حداقل مهارت زبان در سطح CLB 4 الزامی است.حداکثر امتیاز قابل حصول از این فاکتور 10 امتیاز است.

  متقاضیان می توانند توانایی استفاده از زبان خود را از طریق آزمون های IELTS ، CELPIP، TEF و TCF اثبات کنند. اگر متقاضی دارای یک شریک کاری نیز باشد، اون نیز باید سطح زبان CLB 4 خود را اثبات نماید.

  مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


  مهیار حلاج پور

  «افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

  من مهیار حلاج پور هستم،

  عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

  زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

  شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

  و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

  کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور