اگر به دنبال ایده های استارتاپی و تجاری در کانادا هستید لیست تهیه شده که با استفاده از تکنیک ها و ابزارهای ایده کسب و کار و همچنین با توجه آخرین تحقیقات در زمینه صنعت و بخش هایی که رشد چشمگیری خواهند داشت گردآوری شده به شما برای شروع یک تجارت جدید و راه اندای بیزینس در کانادا به همراه مهاجرت به کانادا کمک شایانی خواهد کرد.

تکنولوژی

شرکت توسعه خدمات زنجیره ای با فناوری بلاک چین (Blockchain)

کانادا به خاطر واردات و صادرات مقادیر قابل توجهی از منابع طبیعی و مواد آماده شناخته شده است. هرچند، این روند عبور یک کالا از گمرک مرزی ممکن است روزها یا هفته ها طول بکشد که این پروسه بدون در نظر گرفتن زمان انتظار در مرزهای دیگر است. این ایده تجاری می تواند از فناوری بلاک چین  blockchain) – یا زنجیره بلوکی – مخزن ذخیره تمام عملیات با سیستم بیت کوین (Bitcoin) برای ردیابی بسته از تهیه کنندگان معتبر استفاده کند. این فناوری باعث سرعت بخشیدن به این روند می شود از آنجا که  تمام  مراحل بررسی ، احرازهویت را می توان بررسی و دنبال کرد. اگر شما هم به  blockchain یا زنجیره بلوکی –  مخزن ذخیره تمام عملیات با سیستم بیت کوین (Bitcoin) و تجارت بین الملل علاقه مند هستید این ایده ای متناسب برای شما است که  می توانید به بازار ارائه دهید.

 

 شرکت خدمات غذای فست فود با هوش مصنوعی

یکی از راههای کارآفرینی کانادا بدین گونه است که برای کانادا و تمام کارمندان و کارگران فعال در صنعت فست فود رباتی با هوش مصنوعی طراحی کنید که بتواند وظایف کارگران را انجام دهد. به عنوان مثال ، یک منوی ساده با یک صفحه لمسی و امکان درک صحبت های یک انسان/فرد می تواند جایگزین چندین کار از خدمات جلوی مشتری باشد.

با افزایش حداقل دستمزدها ، این ایده فقط از سوی صاحبان مشاغل بیشتر مورد استقبال قرار میگیرد و بیشتر مورد نیاز این دسته میباشد. این مسئله مشکل افزایش حداقل دستمزد و فشار بر مشاغل کوچک را برای ادامه کار حل می کند. اگرچه سرمایه گذاری زیادی برای انجام این کار لازم است، اما کانادا از هوش مصنوعی استقبال و حمایت زیادی می کند و همچنین برای رشد این ایده پتانسیل های زیادی وجود دارد.

 

شرکت خدمات پذیرش مشتری با هوش مصنوعسی برای فروشگاه ها (خرده فروشی ها)

گزینه و راه دیگر برای بحث کارآفرینی کانادا همانند ایده فوق، این روبات با هوش مصنوعی جایگزین افراد پذیرش می شود. بسیاری از شرکت ها تعداد قابل توجهی از مشتری و افرادی که بدون وقت قبلی برای پذیرش وارد شرکت بشوند را ندارند و افرادی که وارد شرکت می شوند معمولا از قبل وقت خود را رزرو کرده اند پس فقط کارمندی که مطلع باشد نیاز است.

آنها همچنین ممکن است پاسخگویی ایمیل های کلی و عمومی، برنامه ریزی برنامه ها و رویدادهای ساده و سفارش لوازم اداری را به عهده بگیرند و انجام دهند. با این حال همه این ها را می توان در یک ماشین با هوش مصنوعی برنامه ریزی کرد که تنظیمات آن متناسب با هر شرکت باشد. و باز هم این ایده نیازمند سرمایه گذاری زیادی میباشد، اما صنعت و بازار برای اینگونه ایده ها در کانادا بسیار داغ میباشد و همچنین بسیار مناسب رشد است.

خرید یا راه اندازی کافی شاپ در کانادا و شرایط آن را اینجا بخوانید.

شرکت تلفنی وابسته به اصول اخلاقی

مشتریان به ویژه در کانادا از اینکه توسط تولید کنندکان بزرگ تلفن گول بخورند خسته شده اند ضمن اینکه تمام اطلاعات تلفن مشتریان استخراج میشه و این اطلاعات به کسی فروخته می شود که پول پرداخت کند.

کانادایی ها همچنین از اینکه برای تلفن تنها 1000 دلار پرداخت کنند و بعد برای تک تک اطلاعات پول بیشتری پرداخت کنند خسته شده اند.

شرکت تلفنی وابسته به اصول اخلاقی تلفن های خود را برای سود آوری خواهد فروخت ولی هیچ یک از اطلاعات و داده ها را نخواهد فروخت. هرکاری روی تلفن انجام می شود رمزگذاری خواهد شد تا دیگران هم  نتوانند آن را هک کنند.

اگر شما هرگونه تجربه ای در ساخت و طراحی دارید، این ایده یک ایده ایده آل برای شما میباشد که بازار بسیار خوبی در کانادا دارد و همچنین فرصتی برای گسترش و توسعه در سطح جهانی را  دارا میباشد.

تجارت ترافیک هوشمند و برنامه ریزی جاده ای

بسیاری از شهرها و شهرداری های سراسر کانادا به منظور افزایش کارآرایی راه های جاده ایی خود در حال روی آوردن به شرکت ها و مشاوران خصوصی و مشاوران خصوصی هستند.

این ایده تجاری و استارتاپی با توجه به تقاضای روز افزون برای کمک به برنامه ریزی جادهای هوشمند و برنامه های شهری میباشد و کمک خوبی برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا برای علاقه مندان مهاجرت به کانادا خواهد بود.

به جای برنامه ریزی منظم در شهر ، سنسورهای ویژه ، فناوری ها و قرار دادن عمدی سازه ها به شهر اجازه می دهد تا بسیار کارآمدتر عمل کند.به عنوان مثال ، با کمک به شهر ها برای داشتن جاده های هوشمند، آنها دقیقا می دانند که چه چیزی نیاز دارد که برطرف شود و چه موقع تصادف رخ داده است.

این کار در دراز مدت کمک می کند تا جان افراد بسیاری در امان نگه داشته شود و پول بسیاری نیز صرفه جویی شود. این شرکت میتواند با سرمایه بسیار کم شروع به کارکند اگر شما تجربه ای در این زمینه داشته باشید و یا حتی تمایل به یادگیری این موضوع داشته باشید از آنجایی که شما می توانید از مدل تجاری مشاوره ای استفاده کنید.

شرکت  خدمات نرم افزاری(SaaS) آموزش پزشکی با استفاده از واقعیت بزرگ نمایی شده (AR).

تحقیقات ثابت کرده که واقعیات اغراق شده و بزرگ نمایی شده بسار بیشتر از واقعیت مجازی شایع و متداول تر بوده .

این فن آوری این پتانسیل را دارد که در صورت استفاده صحیح هزینه های زیادی را در صنایع مختلف کاهش دهد. ایده  بیزنس و تجاری خدمات نرم افزاری(SaaS) آموزش پزشکی با استفاده از واقعیت بزرگ نمایی شده (AR Pre-Med SaaS) زمینه آموزش پزشکی را بیشتر هدف قرار می دهد.

این نرم افزار راه حل های کم هزینه ای برای افرادی که در حال یادگیری جراحی های خاص و یا تشخیص های خاصی هستند را ارائه می دهد.

اگر شما برنامه نویس هستید و یا به َARواقعیت بزرگ نمایی شده علاقه خاصی دارید این ایده تجاری بسیار مناسب شما  بوده زیرا قبل از جمع آوری پول می توانید یک نمونه  اولیه کار برای دریافت ویزای کارآفرینی کانادا رابسازید.

خدمات آنلاین شفافیت سازی برند

این ایده تجاری می تواند تنها با صرف هزینه کم شروع شود و خدمات و اطلاعات را به افرادی که به دنبال یافتن اطلاعاتی در مورد برند ها و یا مارک ها هستند ارائه دهد.

این برنامه ممکن است اطلاعاتی در مورد سرمایه گذاری یک شرکت در سایر سازمان ها بدهد که شما با آن موافق نباشید و یا اینکه آیا آن شرکت حقوق و دستمزد مناسبی به کارمندان خود می دهد و یا حتی اطلاعاتی مربوط به اینکه آیا آن شرکت از کودکان کار در زنجیره خود استفاده میکند.

مردم می خواهند بدانند که شما می توانید از شیوه های بد تجاری جلو گیری کنید. شما می توانید پول را از محل آگهی و یا حمایت مالی شرکت های پشتیبان تامین کنید.

اگر شما به تازه گی در مسیر کارآفرینی خود قدم گذاشته اید این ایده می تواند ایده استارتاپی بسیار خوبی برای اقدام به گرفتن ویزای استارت آپ کانادا یا کارآفرینی کانادا باشد.

سایت های امتیاز دهی و رتبه بندی اخبار و مطالب

اخبار جعلی یک مسئله و واقعی است ، به خصوص که موضوعات مربوط به آن مانند سایر کشورها مورد تاکید قرار نمی گیرد ، با این حال این هنوز یک مسئله است.

ایده بیزنسی وب سایت های رتبه بندی وامتیاز دهی اخبار و مطالب ، بررسی ها و نظرات بی طرفانه شخص ثالث را در مورد ارائه دهندگان اخبار و مطالب ارائه می دهد تا آنها را بر اساس میزان اعتمادشان به آنچه منتشر کرده اند ارزیابی کرده و بسنجند.

این امر مردم را راهنمایی می کند که کجا باید اخبار صحیح را دریافت کنند، به عبارتی ناشران اخبار جعلی را افشا می کنند. مدل کسب و کار می تواند مبتنی بر درآمد تبلیغات باشد و می تواند با چند صد دلار شروع شود و ایده خوبی برای سرمایه گذاری در کانادا باشد.

حسابدار شخصی و معاون بودجه با هوش مصنوعی  A.I.

در طی فصل مالیات، جلو بسیاری از کارهای کاغذ بازی با هزینه های بسیار را می توان گرفت اگر همه اطلاعات و داده ها در طول مسیر ردیابی شوند. این ایده تجاری نیاز به سرمایه گذاری بالایی دارد، اما می تواند این مشکل را برای کانادایی ها حل کند.

یک بستر امن اطلاعات را از حساب های بانکی و حساب های CRA جمع آوری خواهد کرد و سپس تمام بودجه بندی و تشکیل پرونده های مالیاتی خود را بطور خودکار گردآوری می کند.

اگر شما علاقه مند به امور بانکداری و یا ارتباط بانکداری با فن آوری هستید، این ایده می تواند یک شرکت عالی برای شروع باشد و صنعت Fintech سرمایه گذاری و رشد زیادی را به خود جلب می کند و روند کار شما را در امر مهاجرت به کانادا تسریع نماید.