به دلیل بالا رفتن میانگین سنی در کشور کانادا و مهاجرت افراد تحصیل کرده به خارج از کشور در طی سالیان اخیر، کانادا به نیروی کار جوان و تحصیل کرده نیاز دارد. یکی از راه هایی که می تواند به کانادا کمک کند تا این کمبود را جبران کند، برنامه جذب نیروی کار ماهر است. از طریق این سیستم، برترین متقاضیان کار در کشور کانادا، فرصت دریافت اقامت دائم این کشور را به دست می آورند و در نهایت می توانند برای دریافت پاسپورت این کشور اقدامات قانونی را انجام دهند.

یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا مدیریت پروژه است. زمانی که یک پروژه ساختمانی به راحتی به مرحله اجرا می رسد شما نیز می توانید اطمینان حاصل کنید که حتما یک مدیر پروژه با تجربه در حال اداره آن است. بازار مسکن پررونق در کشور کانادا و همچنین افزایش ساخت و ساز ها در مناطق کم تر توسعه یافته و از طرف دیگر برنامه ریزی دولت فدرال برای اجرای چندین پروژه بزرگ زیر بنایی به خوبی تشریح می کند که چرا حرفه مدیریت پروژه در کشور کانادا جز مشاغل پر متقاضی است. در ادامه توضیحات تکمیلی در خصوص مهاجرت به کانادا به عنوان یک مدیر پروژه را در اختیار شما قرار خواهیم داد تا با یک دید باز اقدامات لازم را انجام دهید.

وظایف مدیران پروژه در کشور کانادا

وظیفه اصلی یک مدیر پروژه آن است که که برنامه ریزی های لازم برای یک پروژه را انجام دهند. آن ها در حقیقت مسئول رسیدگی به وضعیت یک پروژه هستند تا اطمینان حاصل کنند که یک پروژه در زمان برنامه ریزی شده و همچنین با بودجه در نظر گرفته شده به پایان خواهد رسید. یک مدیر پروژه ممکن است وظایف زیر را بر عهده داشته باشد:

 • برنامه ریزی و تعیین منابع یک پروژه
 • هماهنگی فعالیت ها و وظیفه های بین بخش های داخلی با سازمان های پیمانکار فرعی
 • تهیه بودجه های مربوط به انجام پروژه
 • نظارت بر پیشرفت پروژه
 • توسعه و نگهداری برنامه ها و پیش بینی طرح ها
 • تهیه گزارش و سایر اسناد مرتبط با برنامه ریزی
 • استفاده از ابزار های مدیریت پروژه مانند نمودار ها و نرم افزار های زمان بندی یک پروژه
 • اطلاع رسانی مناسب به سهامداران پروژه ها

مدیران پروژه در طیف گسترده ای از بخش ها به کار گرفته می شوند. فرصت های کاری زیادی برای آن ها در شرکت های بزرگ و کوچک در دسترس است که مهم ترین حوزه های آن ها عبارتند از:

 • مراقبت های بهداشتی
 • بیمه
 • مشاوره
 • ساخت و ساز
 • امور مالی و سرمایه گذاری
 • خرده فروشی و عمده فروشی
 • حمل و نقل و توزیع
 • منابع (معدن، کشاورزی، نفت و گاز و غیره)
 • ارتباط از راه دور و فناوری اطلاعات
 • مهندسی ساخت و ساز

مدیران پروژه در کشور کانادا به طور معمول 40 ساعت در هفته مشغول به کار هستند با این حال ممکن است حضور بیش تر آن ها در محل کار نیز لازم باشد چرا که آن ها باید در زمان های تعیین شده یک پروژه را با موفقیت به پایان برسانند.

مهاجرت مهندس عمران به کانادا

برنامه مهاجرت مدیران پروژه به کانادا

مدیران پروژه تحت برنامه مهاجرتی می توانند با کد NOC 0711- مدیران ساخت برای مهاجرت به کشور کانادا اقدامات قانونی را انجام دهند. در صورتی که قصد دارید به عنوان یک مدیر پروژه به کانادا مهاجرت کنید باید به شما بگوییم که خوش شانس هستید چرا که این شغل یکی از مشاغل پرمتقاضی در سراسر کانادا است. از همین رو می توان گفت که مهاجرت به کشور کانادا به عنوان یک مدیر پروژه می تواند مسیر نسبتا هموار تری داشته باشد. شما در این مسیر نیازی به در اختیار داشتن یک پیشنهاد کاری ندارید، اگرچه در اختیار داشتن آن می تواند به شما کمک کند تا امتیازات اضافه را جمع آوری کنید.

اکسپرس انتری در حقیقت محبوب ترین مسیر مهاجرت کاری به کشور کانادا است. از طریق این سیستم، فرد یک پورتال آنلاین برای خود تشکیل داده و از این طریق می تواند به خوبی شرایط کارگران ماهر را مدیریت کرد. در این سیستم عوامل مختلفی مانند سن، سابقه کار، تسلط به زبان و تحصیلات می توانند در موفقیت متقاضی موثر واقع شوند. در این سیستم همه افراد برابر با یکدیگر در نظر گرفته می شود و در یک سیستم جامع امتیاز بندی قرار می گیرند. داوطلبانی که بالا ترین امتیاز را به دست آورند می توانند وارد کشور کانادا شوند و اقامت دائمی کانادا را به دست آورند.

دیگر برنامه مهاجرت کاری که مورد توجه بسیاری قرار گرفته است، برنامه های استانی است. این مسیر مهاجرتی برای نیروی کاری است که تجربه و مهارت کافی برای انجام مشاغل مورد نیاز را در اختیار دارد و می تواند به اقتصاد یک استان در کشور کانادا کمک کند. این برنامه نیازمند افرادی است که خود را به عنوان متقاضی معرفی کنند تا بتوانند نامزد زندگی و کار در آن استان شناخته شوند. در حال حاضر برنامه های مهاجرت استانی کشور کانادا یکی از سریع ترین راه های رسیدن به این کشور است. بر اساس این برنامه استان ها و قلمروهای کشور کانادا این فرصت را خواهند داشت که به نیروی کار متخصصی که قصد کار در کانادا را دارد به همراه خانواده اش مجوز حضور در کانادا را بدهند. مجوزی که به معنای دریافت اقامت دائمی کشور کانادا است.

مسیر مهاجرتی دیگری که می توانید به عنوان یک مدیر پروژه از آن استفاده کنید، طرح پایلتوت آتلانتیک است. بر اساس این طرح متقاضیان کار در کانادا می توانند در صورت واجد شرایط شدن، اقامت دائم منطقه آتلانتیک در کانادا را به دست آورند. این برنامه برای کمک به کلیه کارفرمایان در این منطقه طراحی شده است. به کمک این برنامه نیروی کار متخصص از سراسر جهان که تحصیلات دانشگاه داشته باشند می توانند به منظور رفع کمبود های بازار کار در منطقه آتلانتیک به کشور کانادا مهاجرت کنند.

استان هایی که از طریق این برنامه می توان به عنوان یک مدیر پروژه به آن ها مهاجرت کنید عبارتند از:

متقاضیانی که از طریق این برنامه به یک شغل دسترسی پیدا کنند در نهایت می توانند اقامت دائم این استان ها را به دست آورده و پس از گذشت مدتی به استان مد نظر خود در سایر نقاط کشور کانادا مهاجرت کنند. در حقیقت می توان گفت که این برنامه برای تامین نیروی کار مناطقی از کانادا است که کم تر مورد توجه مهاجران خارجی قرار می گیرند.

دریافت ویزای کار در کانادا

پیش نیاز های مهاجرت به کانادا به عنوان مدیر پروژه

اگر قصد مهاجرت به کانادا به عنوان یک مدیر پروژه را دارید باید بتوانید مقدمات اولیه را فراهم کنید. اولین مدرکی که شما به آن نیاز خواهید داشت، یک مدرک دانشگاهی در رشته عمران یا یک مدرک دیپلم تخصصی در تکنولوژی ساخت است. در صورتی که شما یک مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت ساخت در اختیار داشته باشید، شانس شما برای مهاجرت به کانادا بیش تر خواهد بود چرا که امتیاز بیش تری را دریافت خواهید کرد.

تجربه کاری نیز برای شما یک الزام به حساب می آید. شما باید نشان دهید که در صنعت ساخت و ساز تجربه کافی را داشته اید. تجربه کاری به عنوان ناظر ساخت و ساز یا ناظر میدانی بهترین نوع تجربه کاری برای شما خواهد بود تا اثبات کنید در کشور مبدا خود نیز تجربه کاری مشابهی داشته اید. به طور کلی شما علاوه بر مدیریت پروژه می توانید در عناوین شغلی زیر نیز اقدام به ورود به سیستم های مهاجرت کاری کانادا کنید:

 • مدیر ساخت و ساز
 • ناظر ساخت و ساز
 • پیمانکار عمومی ساخت و ساز ساختمان
 • مدیریت ساخت و ساز سایت (شهری)
 • پیمانکار عمومی
 • مدیریت پروژه ساخت و ساز
 • مدیر عملیاتی ساختمانی
 • هماهنگ کننده پروژه ساخت و ساز

بررسی درآمد مدیران پروژه در کشور کانادا

مدیران پروژه در کشور کانادا همچون بسیاری از کشور های جهان جز قشر پر درآمد جامعه به حساب می آیند و با توجه به مسئولیت سنگینی که بر عهده دارند، به تناسب درآمد بسیار بالایی را نیز به خود اختصاص می دهند. در یک محاسبه کلی توسط salaryexplorer، یک مدیر پروژه در کشور کانادا به طور متوسط سالیانه درآمدی معادل 137000$ برای زنان و برای مردان 144000$ دلار کانادا خواهد داشت.

برای مثال یک مدیر پروژه تازه کار ممکن است ماهیانه درآمدی معادل 6680$ دلار کانادا در اختیار داشته باشد اما پس از دو سال تجربه کاری می تواند انتظار رشدی 31% در درآمد خود داشته باشد و درآمد او به طور متوسط به 8720$ دلار کانادا می رسد. یک مدیر پروژه با 5 تا 10 سال سابقه کاری نیز می تواند یک درآمد بسیار عالی معادل 12200$ دلار کانادا در ماه داشته باشد و در صورتی که فردی بیش از 20 سال سابقه کاری داشته باشد، به طور متوسط 17200$ دلار کانادا در ماه درآمد خواهد داشت.

اگر به دنبال این هستید که از ابتدا درآمد بالایی داشته باشید بهتر است یک مدرک کارشناسی ارشد دریافت کنید. یک مدیر پروژه با این مدرک معتبر دانشگاهی ماهیانه در حدود 16700$ دلار کانادا درآمد دارد و این در حالی است که درآمد یک مدیر پروژه با مدرک کارشناسی به طور متوسط در حدود 12900$ دلار کانادا است.

مدیران پروژه مرد در کانادا درآمد بیش تری نسبت به زنان دارند و محاسبات تفاوت 5 درصدی را نشان می دهد. یک مدیر پروژه مرد در کانادا به طور متوسط 12000$ دلار کانادا درآمد دارد در حالی که همکار زن او تنها 11400$ دلار کانادا را به طور متوسط دریافت می کند.

محل زندگی شما نیز در متوسط درآمد ماهیانه شما نقش ویژه ای دارد. در جدول زیر می توانید متوسط درآمد یک مدیر پروژه در شهر های مختلف کانادا را مشاهده کنید.

متوسط درآمد مدیر پروژه به دلار کاناداشهر
11700$کلگری
11900$ادمنتون
10900$هلیفکس
11800$همیلتون
11900$مونترئال
11600$اوتاوا
11400$کبک
11900$تورنتو
12600$ونکوور

تخصص شغلی موردنیاز  برای مدیر پروژه در کانادا

فردی که قصد فعالیت در کانادا در شغل مدیریت پروژه در کانادا را دارد باید به‌عنوان فردی متخصص توانایی‌هایی را داشته باشد. این توانایی‌ها شامل تخمین بودجه پروژه، برنامه‌ریزی، بررسی نقاط عطف ساخت‌وساز، نظارت بر پیشرفت، آماده‌کردن قراردادها، اجرای سیاست‌ها، کنترل کیفیت، انتخاب پیمانکار، هماهنگ کردن کارها، خرید مصالح و وسایل موردنیاز، پیاده‌سازی برنامه‌ها، تهیه گزارش، تجزیه‌وتحلیل اطلاعات، هدایت و ارزیابی عملکرد افراد در بازه‌های زمانی مشخص از مهم‌ترین موارد است.

مجوزهای لازم برای کار به‌عنوان مدیر پروژه ساخت‌وساز در کانادا

استان آلبرتا: اخذ مجوز از Apprenticeship and Industry Training Office, Government of Alberta

استان کبک: اخذ مجوز از Commission des normes, de l’équité, de la santé et de la sécurité du travail

دستمزد ساعتی مدیر پروژه در کانادا

حقوق ماهانه مدیر پروژه در کانادا به استان انتخابی، تجربه، تحصیلات و سابقه کار بستگی دارد. حقوق ساعتی نیز به این موارد بستگی دارد اما به‌صورت کلی می‌توان گفت میانگین حقوق ساعتی برای این شغل 40 دلار، حداکثر حقوق ساعتی 61 دلار و حداقل آن 22 دلار است.

چشم‌انداز شغلی

کانادا از نظر آینده شغلی گزینه بسیار مناسبی است و آینده و بازار کار در این کشور در سال‌های آینده به‌خصوص سه سال آینده در شغل مدیریت پروژه بسیار روشن است. بازارها این رشته در برخی از استان‌ها مانند نوااسکوشیا، کبک، نیوبروانزویک، انتاریو و پرنس ادوارد کمی محدود است اما تجربه کاری و دانش بالا می‌تواند کمک کند بتوانید حتی در این استان‌ها نیز خوش بدرخشید.

 آیا میدانید مصاحبه شغلی در کانادا چگونه انجام می شود؟

بازار کار مدیر پروژه ساخت‌وساز در کانادا در ده سال آینده

نیاز به نیروی کار جوان و ماهر موضوعی است که در کانادا به‌شدت احساس می‌شود. بر اساس آخرین آمار ارائه شده بازار کار این رشته در 10 سال آینده عرضه و تقاضای برابری خواهد داشت. جالب است بدانید بر اساس تحقیقات انجام شد بین سال‌های 2017 تا 2028 به تقریباً 2800 نیروی جدید نیاز است.

مهارت‌های شغلی موردنیاز برای مدیر پروژه در کانادا

یک مدیر پروژه در کانادا باید مهارت‌های برقراری ارتباط حرفه‌ای تجزیه‌وتحلیل اطلاعات آشنایی با ایمنی‌های لازم مدیریت برنامه‌ریزی پردازش اطلاعات هماهنگی و ساماندهی ارزیابی دانش ساختمان و ساخت‌وساز دانش مدیریت کسب‌وکار را داشته باشد.

مهاجرت ورزشی به کانادا چه شرایطی دارد؟

اگر شما نیز قصد مهاجرت کاری به کشور کانادا را دارید، باید دقت داشته باشید که برنامه های استانی کانادا در چه زمانی فعالیت خود را از سر می گیرند و بهترین زمان برای شما به عنوان یک مدیر پروژه چیست؟ همچنین باید تلاش کنید تا از طرق مختلف امتیازات خود برای سیستم اکسپرس انتری را افزایش دهید تا بتوانید با اطمینان خاطر بیش تری برای رسیدن به کشور کانادا اقدام کنید.

اگر امتیازات کافی برای حضور در سیستم اکسپرس انتری کانادا را ندارید، همچنان راه های دیگری برای شما وجود خواهد داشت تا بتوانید خود را به کانادا برسانید و پس از گذشت مدتی برای دریافت کار و در نهایت اقامت دائم کشور کانادا اقدام کنید. پس اولین قدم برای شما به منظور مهاجرت کاری به کانادا کسب یک مشاوره صحیح با وکیل و مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC است. همکاران ما از آمادگی کامل برای پاسخگویی به سوالات شما در رابطه با مهاجرت به کانادا برخوردار هستند.