حتما تا کنون با عبارت لاتاری آمریکا و لاتاری کانادا برخورد کرده اید. lottery که معادل فارسی آن قرعه ‎کشی است از زمانی وارد دایره لغات صنعت مهاجرت و گردشگری در ایران شد که افراد با مهاجرت به کانادا از طریق ثبت نام در لاتاری آمریکا آشنا شدند و بعد از آن بود که عبارت لاتاری کانادا نیز جای خود را در بین متقاضیان مهاجرت به کانادا باز کرد؛ هرچند، این دو عبارت از نظر موجودیت و قوانین مهاجرتی کاملاً متفاوت هستند

لاتاری گرین کارت آمریکا یکی از روش‎های مهاجرتی بسیار مشهور و منحصر به فرد در سرتاسر دنیا است که از سال ۱۹۹۴  تا کنون همواره برگزارمی شود و نسبت به دیگر سایر روش‎های مهاجرتی به کشور آمریکا، بسیار سریع و ارزان‎ به نظر می رسد.

این روش به کلیه متقاضیان فارغ از نژاد، فرهنگ و توانایی مالی‎ ، فرصتی یکسان برای مهاجرت به آمریکا می دهد. ایالات متحده آمریکا به افراد ساسر دنیا  این شانس را می‎دهد تا اقامت دائم آمریکا را از طریق قرعه‎کشی به دست بیاورند.

بر خلاف آمریکا که لاتاری گرین کارت جزء یکی از روش‎های مهاجرتی خوب در این کشور است؛ لاتاری کانادا یک واژه‎ای ابداعی است و اصولا وجود ندارد و به تازگی وارد حوزه مهاجرت شده است. بنابراین می توان به قطعیت گفت لاتاری کانادا تحت هیچ عنوان و شرایطی وجود ندارد و تنها یک عبارت سودجویانه است.

در برنامه‎ های مهاجرتی کشور کانادا، هیچ روش مهاجرتی تحت عنوان برنامه لاتاری کانادا ارائه نشده است. طی سال‎های اخیر، موجی به راه افتاده  است که در آن برخی از وب ‎سایت‎ها و آژانس‎ ها برای جذب افراد و کلاهبرداری‎ با استفاده از عنوان دروغین لاتاری کانادا سودجویی می‎کنند.  در نظر داشته باشید که کانادا  کشوری مهاجرپذیر است و این کشور در حال حاضر بیشتر از ۶۰ برنامه مهاجرتی در اختیار متقاضیان مهاجرت به این کشور، گذاشته است.

لاتاری کاناداشروع داستان لاتاری کانادا

لاتاری کانادا لفظی دروغین و شگردی سودجویانه از طرف برخی وب‎ سایت‎ های کلاهبرداری بود و با شروع آن ، کاربران در فضای مجازی به طرز چشمگیری آن را دنبال کردند.

آغاز این ماجرا به کشور غنا باز می‎گردد در سال ۲۰۱۶ در فضای مجازی این کشور چطور در لاتاری کانادا ثبت ‎نام کنیم؟

بحث داغ تالارهای گفتگو شده بود ولی در واقع مدیران این وبسایت ها به سرقت اطلاعات شخصی کسانی که فرم‌ها را با اطلاعات واقعی پر می‌کردند، می‌پرداختند.

در ابتدای سال ۲۰۱۷ بعضی وب ‎سایت‎ های کشور غنا اعلام ‎کردند پارلمان کانادا با برگزاری برنامه ‎ای مانند لاتاری آمریکا موافقت کرده است. این شایعه به سرعت در کشورهای آفریقایی به ویژه نیجریه زیاد شد و افراد زیادی به وبسایت‎ هایی از این دست، هزینه پرداخت می‎کردند؛ تا جایی که دولت کانادا رسماً اعلام کرد که کانادا هیچ گونه برنامه لاتاری ندارد و متقاضیان مراقب باشند که در دام چنین تبلیغات دروغینی گرفتار نشوند.

لازم است باز هم تأکید کنیم که نه تنها کشور کانادا ، بلکه استان‌های این کشور نیز برنامه ‌ای تحت عنوان لاتاری کانادا ندارند و چنین فرم‌ هایی به هیچ وجه قانونی نیستند. بهتر است در مواجه با این گونه سایت‌ها از ارائه اطلاعات شخصی، پرهیز کنید.

پرسش های رایج درباره لاتاری کانادا

خیر! نه تنها کشور کانادا ، بلکه استان‌های این کشور نیز برنامه ‌ای تحت عنوان لاتاری کانادا ندارند و چنین فرم‌ هایی به هیچ وجه قانونی نیستند.

به غیر از کشور آمریکا کشور دیگری این برنامه را ندارد.