مباحث مطروحه زیر صرفا برخی از روشهای کلاهبرداری از متقاضیان ویزای کار کاناداست.

بهتر این است که برای کاریابی از خدمات موسساتی که هم صاحب مجوز کاریابی خارجی از وزارت کارایران و هم از کشور مقصد هستند استفاده کنید.

 

کلاهبرداری در جاب آفر یا پیشنهاد شغل در کانادا

برای ورود و اخذ ویزا در هر کشوری قوانین مختلفی وجود دارد و این برای کشور کانادا هم صادق است . افراد زیادی از سراسر جهان در آرزوی کار و زندگی در کانادا هستند. کانادا یک کشور پیشرفته است و یکی از کشورهای درجه یک در دنیا محسوب می شود. کانادا هر ساله فرصت های  بسیاری در انواع مشاغل در اختیار مردم سراسر دنیا قرار می دهد.

کانادا مانند ایالات متحده آمریکا سرزمین فرصت هاست و بسیاری از مردم دنیا مایل به کارو نیز زندگی در این کشور پهناور هستند.

وقتی  بحث بازار کار داغ باشد مطمئنا افراد سودجو و متقلب هم بیکار نمی نشینند و از این فرصت  سواستفاده خواهند کرد. حتما در اینترنت با انواع تبلیغات و آگهی ها که وعده های تضمینی یا پیدا کردن کار را می دهند برخورد کرده اید. اینترنت پر است از آگهی های شغلی که با قصد کلاهبرداری ازعلاقه مندان به مهاجرت کاری به کانادا ساخته شده اند.

immigration fraud  واژه ای است که کلاهبرداری مهاجرتی را هم شامل می شود. کلاهبرداری مهاجرتی با عناوین مختلفی انجام می شود که به عدم آگاهی لازم و کافی در راستای مهاجرت به کانادا بر می گردد.

همانطور که از نامش پیداست جاب آفر یا پیشنهاد شغل کانادایی، پیشنهاد کار از طرف کارفرمای کانادایی است. بسیاری از افراد  مختلف در سراسر جهان درجستجو و به دست آوردن آن هستند تا مهاجرت و اقامت در کانادا برایشان ساده تر شود.

همواره در این زمینه شیادان متقلب از این موقعیت سواستفاده کرده اند و در پی سودجویی خود هستند. حال این سوال پیش می آید که چگونه می توان در دام این گونه کلاه برداریها گرفتار نشویم؟

خوشبختانه می توان با در نظر گرفتن علائم و هشدارها کلاهبرداران را تشخیص داد. با ما همراه باشید تا با  این روش ها برای تشخیص آگهی شغلی یا جاب آفر فیک از جاب آفر واقعی آشنا شوید.

 

وعده حقوق و مزایای غیر واقعی

اگر به شما وعده حقوق و مزایای غیرواقعی دادند، به عنوان یکی از پارامترهای کلاهبرداری در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که حقوق و مزایا باید با شغلی که به شما پیشنهاد شده متناسب باشد. نمی توان انتظار داشت حقوق شخصی که در یک هتل یا رستوران کار می کند با حقوق یک مدیر یک شرکت یکسان باشد .

وبسایت Job Bank  که وابسته به دولت کاناداست متوسط دستمزد و حقوق مشاغل را نشان می دهد و اگر به حقوق و مزایای شغل مورد نظرخود دسترسی ندارید با مراجعه به این وب سایت می توانید واقعیت را دریابید. اگر که بین حقوق و مزایای شغل آگهی شده و اطلاعات مندرج در وبسایت نام برده تناسب درستی وجود ندارد، احتمالا شغل پیشنهادی  فیک و غیر واقعی است. اگر برای شما از مزایای غیرواقع  بینانه و زیادی صحبت می کنند مانند تقبل بلیط هواپیمای شما، جای خواب رایگان و تعطیلات ، حتما توجه داشته باشید که با احتیاط با این موضوع برخورد کنید.

 مجوز کار شما حاضر است

خیلی به ندرت پیش می آید که شرکت  یا  کارفرمایی برای استخدام یک خارجی بدون اینکه اول مصاحبه ای  با وی انجام دهد به شخص پیشنهاد شغلی یا جاب آفر بدهد. تصور اینکه  کارفرمای کانادایی  بدون حضور فرد خارجی که قصد استخدام او را دارد، برای او مجوز کار بگیرد، درست نیست و اصولا ممکن نیست و به عنوان یکی از روشهای کلاهبرداری به  آن بیندیشید.

 

 عدم وجود اطلاعات تماس کارفرما و یا اطلاعات فیک

اطلاعات تماس کارفرما و صحت آن در این زمینه بسیار مهم است. اگر کد منطقه شماره تلفن اعلام شده با کد محلی که قرار است شما در آن جا مشغول به کار شوید، مطابقت ندارد، شماره تلفن قطع است و یا کسی پاسخ گو نیست، این ها همه می تواند هشدارهایی از عدم واقعی بودن جاب آفرکانادا باشد.

توجه داشته باشید صحت اطلاعات مربوط  به  کارفرما و نیز ایمیل های ارائه شده از طرف کارفرما را به دقت برسی کنید.

 

وجود خطا در متن نامه جاب آفر یا پیشنهاد شغلی کانادا

اکثر کارفرمایانی که قصد ارائه جاب آفر در کانادا را دارند، حتما به زبان انگلیسی مسلط هستند. بنابراین، اگر در متن نامه جاب آفر کانادا به خطاهایی که نشان از ضعف زبان  دارد، مانند غلط های نگارشی، ویرایشی، فعل هایی که ناصحیح صرف شده اند، ضعف های گرامری، املای ناصحیح برخورد کردید ، دلیل خوبی برای عدم اعتبار آن  نامه است.

 

نامه پیشنهاد شغلی غیر رسمی

نامه پیشنهاد شغلی یا جاب آفر اگر از طرف  یک  شرکت  معتبر کانادایی  باشد دارای متن رسمی خواهد بود .خیلی راحت می توان نامه پیشنهاد شغل تقلبی و غیررسمی را از نسخه واقعی آن تشخیص داد. شرکت های کانادایی در نوشتن نامه های جاب آفر بسیار حرفه ای عمل می کنند. اگر شیوه نگارش نامه غیر متعارف باشد و یا سایز و نوع فونت انتخاب شده نامتعارف باشد، در این موارد ساده از کنار قضیه رد نشوید . این ها همه نشان دهنده غیر واقعی بودن آن نامه  و کلاهبرداری می باشند.یک جاب آفر واقعی با متنی رسمی. قالب بندی نامه، گرافیک خاص آن شرکت تنظیم می شود.

 

امضا قرارداد با شخصی غیر از وکیلی که شما انتخاب کرده اید.

این مورد کلاهبرداری ، زیاد پیش آمده که شخصی با یک وکیل خاص صحبت کرده که به ظاهر قانونی است و دارای صلاحیت های لازم نیز هست ؛ ولی در هنگام امضا قراداد نام شخص دیگری در قرارداد ذکر شده و از نام وکیل اصلی نامی به میان نیامده است. در این زمینه باید گفت در صورت بروز هر گونه مشکل هیچ مسوولیتی متوجه شخصی که او را به عنوان وکیل به شما معرفی کرده اند ولی در امضا قرارداد نامی ازاو برده نشده، نیست. پس به این قضیه توجه داشته باشید هنگام امضا قرارداد با وکیل هایی که دارای صلاحیت لازم نیز هستند، حتما با خود شخص وکیل قرارداد را امضا نمایید.