در مورد نوت پرونده

بارها و بارها مشاهده شده است که متقاضیان مهاجرت به کانادا که توسط وکلای ناکارآمد یا آژانسهای مسافرتی و یا مشاورین برای ویزای مهاجرت به کانادا اقدام کرده اند، در این موارد که راه بسیار پر خطری است ممکن است این افراد که دارای صلاحیت های لازم نیستند، درپروسه پرونده شما اسناد و مدارکی ارائه بدهند که واقعی نباشد و گاها مشاهده شده شما را شخصی غیر از آن چه هستید، معرفی کرده اند.

 

در این موارد که بسیار خطرناک است افسر پرونده در صورت آگاه شدن از قضیه و تشخیص واقعی نبودن مدارک شما را به محروم شدن از ورود به خاک کانادا به مدت 60 ماه محکوم نماید. بنابراین توجه داشته باشید  با شخصی که پرونده خود را به او می سپارید از لحاظ قانونی صلاحیت های لازم را داشته باشد.

 

در صورت ریفیوز و یا ریجکت شدن ویزای کانادا ، چه ویزای توریستی کانادا باشد چه ویزای تحصیلی کانادا چه ویزاهای اقامتی دیگر اولین قدم آگاه شدن از دلیلی است که افسر پرونده را به این نتیجه رسانده که شما را رد کند.

 

برای متقاضیان مهاجرت به کانادا یک سیستم مدیریت پرونده در نظرگرفته شده است. سیستم Global case management system  که به اختصار GCMS خوانده می شود، یک سیستم سیستم کلان مدیریت پرونده های مهاجرتی است توسط اداره مهاجرت به کانادا ، پناهندگان و شهروندی کانادا IRCC مورد استفاده قرار می گیرد.

 

هنگامی که یک پرونده مهاجرتی به هر علتی ریجکت می شود، امکان دریافت اطلاعات دقیق مبنی بر نظر افسر اداره مهاجرت کانادا در هنگام ریجکت کردن پرونده توسط یک شخص کانادایی و یا کسی که اقامت دائم کانادا را دارد، وجود دارد. متقاضی می تواند از نظر آفیسر نسبت به پرونده و دلایلی که برای ریجکتی پرونده داشته است، مطلع شود که اصطلاحا به این دلایل و اطلاعات نوت پرونده گفته می شود.

 

نوت های GCMS راهی خوب و دقیق در دستیابی به خلاصه پرونده و رکوردهای موجود پرونده مهاجرتی متقاضی است  که شامل اسناد دریافت شده از متقاضی، یادداشت های دقیق از افسران مهاجرت در زمان بررسی پرونده در هر مرحله است.برای گرفتن نوت پرونده به دو شکل می شود اقدام کرد:

  • تقاضا برای گرفتن کل پرونده
  • تقاضا برای گرفتن نوتی که آفیسر برای بیان دلایل ریجکتی پرونده عنوان کرده است.

 

در نامه ریجکتی که پس از انگشت نگاری صادر می شود موارد کلی و عمومی در آن درج  شده است که متاسفانه این موضوع کمکی در جهت برطرف کردن مشکلات پرونده نمی کند. برای گرفتن نوت پرونده تنها اشخاصی می تواند اقدام کند که شهروند کانادا یا مقیم دائم کانادا باشد و در کانادا حضور داشته باشد و این درخواست را ارائه بدهند. نتیجه هر نوت پرونده مدت زمانی حدود 30 الی 40 روز پس از درخواست ارسال می شود .در این موارد مشاور مهاجرتی  iccrc یا وکیل مهاجرتی با آگاهی از قوانین حقوقی می تواند با دیدن دلایل ریجکتی و تکمیل مدارک مورد نیاز و ارسال مدارک به CSE مشکلات پرونده را بر طرف نماید و این بار بدون نقص پرونده را ارائه نماید تا  پرونده به مقصود نهایی برسد.

نوت پرونده به صورت یک فایل PDF ارسال میگردد. با استفاده از نوت پرونده می توان از آخرین وضعیت پرونده مطلع شد. در اکثر مواقع علت ریجکتی ویزای کانادا وجود مشکلات در پرونده و کمبود مدارک است و ویزاهای زیر در صورت ریجکتی می توانند از نوت پرونده برای اطلاع از جزییات پرونده استفاده کنند:

  • VISITOR VISA REFUSALویزای توریستی کانادا
  • SUPER VISA REFUSALسوپر ویزای کانادا
  • STUDY PERMIT REFUSALویزای تحصیلی کانادا
  • SPOUSE DEPENDENT WORK PERMIT REFUSALویزای کار همراه همسر
  • REFUSAL OF IMMIGRATION APPLICATIONویزاهای مربوط به اقامت دائم کانادا

یک گزارش کامل پرونده CAIPS نوت پرونده ممکن است از 45 تا 150 صفحه باشد که در ابتدای آن نوت پرونده اطلاعات کامل پرونده مهاجرتی
شامل تاریخ صدور نوت، کد افسر مامور بررسی پرونده، مقدار تمکن، وضعیت مدیکال و شماره پرونده نوشته شده است. در صفحه های بعدی کلیه بخش های تقاضای ویزای فرد متقاضی در دپارتمان های مختلف اداره مهاجرت مورد بررسی قرار گرفته و توضیحات افسرهای اداره مهاجرت بر روی پرونده به صورت کد گذاری شده مشخص شده است.

افرادی زیادی بوده اند که در درخواست اول ریجکت شده اند ولی در درخواست بعدی موفق به اخذ ویزای کانادا شده اند. بنابراین در دو مورد احتیاط کنید اول قبل از هرگونه اقدام ابتدا بررسی های لازم برای انتخاب وکیل مهاجرتی خود را با دقت انجام دهید تا افراد فاقد صلاحیت با ارائه مدارک جعلی یا عدم دقت کافی باعث رد شدن شما و عقب افتادن شما از اهداف مهاجرتی نشوند.

دوم در صورت ریجکت شدن باز هم ناامید نشوید با برگزیدن مشاورمهاجرتی  iccrc یا وکیل مهاجرتی به عنوان مثال ، یک وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو دارای صلاحیت و مورد تایید اداره مهاجرت کانادا، پرونده خود را با خیال آسوده تری به او بسپارید.